Cichy bajtel

 
Post new topic   Reply to topic    Zosia & Helenka Forum Index ->
Zosia i Helenka (the daily PRL - soap)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jadzia



Joined: 13 Sep 2008
Posts: 2
Location: Sosnica

PostPosted: Mon Oct 06, 2008 5:46 pm    Post subject: Cichy bajtel Reply with quote

Była jo dzisiej tam u Bączkowskiej - Szczurek, bo u niej się jej cÓrka zatrzimała z tym bajtlem, co go mom doglądoć. Łod progu mie powitali łobiadem (bo tyż w takiej porze byłam) i to dwudaniowym. Pomyślałach se od razu: coś się święci! Po zupie - kremie z pistacyji i zapiekance makaronowo - łososiowyj podali łod razu kawa i trzi rodzaje ciasta. Jo nie jestem głupia i wiedziałam, że coś strasznego teroz musi przijść, zwłaszcza, że tego ich bajtla wcale nie było ani widac ani słychać...Po tyj kawie młoda Bączkowska polazła do inkszego pokoju i prziniosła tego berbecia. Ty! Łon cały czas leżoł w łÓżeczku, tak jakby go nie było! I one do mie mÓwią, że tak całe dnie je, ino się go bojom samego zostawiać, bo to nigdy nie wiadomo...Nosz cholipka! Jo się pytam a ile jo bym mioła dostawac za te 4 godziny jego siedzenia u mie jak łon taki spokojny je?!? A stara Bączkowska się łodzywo, że my nie jesteśmy jaka wiocha zabita dechami i że w wielkim świecie to się płaci 10 złotych za godzina! A jo im na to, że stawka je łokej, ino skąd jo mom wiedzieć, że tyn bajtel zawsze taki spokojny je? To się te pieruny zgodziły, co bym tak przez tydzień na łobiady przichodziła i doglądała przi nich małego. A jo w to mi graj! Zgodziłach się na taki układ, dopiłach kawa i poleciałach do chałupy jak bym w laczach mioła motorki. W chałupie pirsze co - chlupnęłam brokÓłÓwki z gwinta i łodsapnełam...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Helenka



Joined: 04 May 2008
Posts: 120
Location: Sosnica

PostPosted: Mon Oct 06, 2008 6:23 pm    Post subject: Reply with quote

Ja Cię kręca!! Jadzia to jak ty taka stawka dostaniesz, to nas może na kluski opolskie do baru mlecznego na Dworcowej zaprosisz ?!? Ja piernicza! Miałaś fuchsa z tą fuchą! A wiecie co ja wam powiem ?

Że idzie wojna!!!! Banki jak psy jeden po drugim padają, pan Genek nie jest już w stanie spłacać swojego kredytu hipopotamowego, że musiał aż swojego wartburga sprzedać, żeby se coś ciepłego na obiad kupić - a Lodzia chciała wziąć pożyczkę na kupno soko-wirÓwki, to ją ze sklepu na zbity pysk wyciepli! No coś takiego!!! A jeszcze jak nam Niedźwiedziew dostawę ropy zablokuje, to na czym ja boczek będa gotować ?!? Oj coś się święci! Z resztą na tym drugim kontyjnencie nie je inaczej! Powodzie, huragany, orkany, tornada, śmigłowce, himery i takie tam inne! Jak to się za dziada pradziada mÓwiło
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Zosia



Joined: 04 May 2008
Posts: 129
Location: Sosnica

PostPosted: Tue Oct 07, 2008 7:36 am    Post subject: Reply with quote

Jeruna !!! Ale Wy macie informacyje dziewczyny !!! Ja też się tym wszystkim przejmuja a Waldek mÓwi, że już nie długo, bo mi z Rubina lampy powyciąga !!! No co za Zaraza Ciężka ?!? Ma swÓj pokÓj to mnie się czepia !!! Szpicel jeden !!! I tak...

Ale powiem Wam jaka jest afera !!! Podobno Poraniecka nadepła na odcisk pani Ciekawskiej !!! Plotka głosi, że szły sobie razem do pawilonÓw. No i tak szły i szły i sobie tam opowiadały jakieś pierdoły: co tam komu ostatnio się urodziło, co miały na śniadanie. No i nagle patrzą, a dwadzieścia metrÓw dalej coś świeci się na chodniku !!! Ja Was pierdykam !!! Podobno Ciekawska odpaliła jakieś rolki w tych swoich cicho-klapkach a Poraniecka machała torebką jak lassem i odgarniała cały tłum z chodnika !!! Normalnie taki western, że Wam mÓwię !!! No ale słuchajta dalej ! Dobiegły do tego świecidełka i okazało się, że to kawałek szkiełka z żyrandola ! No i wstały jak gdyby nigdy nic, oczepały się i każda poszła w inną stronę. Podobno do dzisiaj nie odzywają się do siebie. A to ci heca, nie ?!?

A Waldek mÓwi, że nie będzie im się kłaniał. No ma to rozum ?!? Wzięłam miotłę i mÓwię
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Wanda



Joined: 09 Jul 2008
Posts: 14
Location: Sosnica

PostPosted: Thu Oct 09, 2008 5:03 pm    Post subject: Reply with quote

Witejcie dziołchy! Zosiu ? Ty mi dzisiej opowiadałaś o takim znajomym od Waldka, co miał fortunę i zaczął chodzić do salonu gier i wszystko wydał na cymbergaja albo na asteroids i river rajd. Ja wiem, wiem Zosiu, że z pieniądzami trza uważać. Tera już wiem... Bo kiedyś byłam na targu w Rybniku i tak się tam po tym rynku przechadzałach i oglądałach stragany
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Zosia & Helenka Forum Index ->
Zosia i Helenka (the daily PRL - soap)
All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Skin Design by ForumTemplates.com